V auguste ponúka knižnica výstavu Miriam Mészárosovej

Vo štvrtok 1. augusta sa v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch – Anton Bernolák Könyvtár, Érsekújvár konalo slávnostné otvorenie výstavy Miriam Mészárosovej s názvom Pohľady. Na výstave je možné vidieť viac ako 40 malieb a kresieb vytvorených kombináciou akrylu a tempery, grafitovými ceruzkami, či technikou leptu. Umelecký prednes výberu básní v podaní Václava Strejčeka a klavírne vystúpenie Jozefa Kissa umocnili a podfarbili atmosféru vernisáže.

Miriam Mészárosová sa narodila v Želiezovciach. Žije a pôsobí v Nových Zámkoch. Tvorí odmalička, čo ovplyvnilo aj výber jej akademického smerovania. Na strednej Škole umeleckého priemyslu Ladislava Bielika vyštudovala propagačné výtvarníctvo. Neskôr na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre získala bakalársky titul v dvojodbore učiteľstvo umenia a techniky a magisterský titul v študijnom odbore výtvarná edukácia. Venuje sa najmä maľbe a kresbe, v ktorých kombinuje rôzne techniky. Svojimi obrazmi chce aj naďalej prinášať ľuďom radosť.

Výstava je verejnosti sprístupnená každý pracovný deň od 8.00 h do 16.00 h až do 31. augusta 2024.

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková