Jurík očami mladých

 

 

Anton Bernolák Könyvtár, Érsekújvár, Nitriansky samosprávny kraj vyhlasujú 2. ročník Celoslovenskej autorskej súťaže JURÍK očami MLADÝCH. 

Súťaž je určená pre mladých ľudí, ktorí budú súťažiť vo dvoch vekových kategóriách 15 – 18 rokov a 19 – 25 rokov. Poviedky je potrebné doručiť elektronicky do pondelka 24. júna 2024 na e-mailovú adresu bibliografia@abkniznica.sk. Vyhodnotenie súťaže sa uskutoční vo štvrtok 26. septembra 2024 v spoločenskej sále knižnice. Víťazné práce budú zverejnené v e-zborníku na webovej stránke knižnice.

„Teší nás, že ohlasy na prvý ročník súťaže boli pozitívne. Našou ambíciou je aj naďalej osloviť mladých ľudí a podporiť ich v literárnej tvorbe tak, ako to robil Ľuboš Jurík. Ten bol všestranne nadaným spisovateľom, autorom detektívnych románov, životopisov, odborných titulov a poviedok. Za svoju literárnu tvorbu získal viaceré významné ocenenia napríklad Prémiu Literárneho fondu za roky 2011 a 2015, Ceny Egona Erwina Kischa za roky 2003 a 2013 a Krištáľové krídlo za rok 2008,“ povedala riaditeľka knižnice Ing. Helena Bohátová, PhD..

 

Plagát k aktuálnemu ročníku

Jurik-1
Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter