Kristína Ježovičová poodhalila na besede v knižnici problémy mladých ľudí

V utorok 14. novembra privítala Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch na besede Kristínu Ježovičovú, autorku ženských a mládežníckych románov. Kristína Ježovičová má na konte viac ako 10 titulov, v ktorých sa okrem vzťahov venuje aj tabuizovaným témam, ako napr. anorexii, alkoholizmu, depresiám a zneužívaniu. Na besede sa zúčastnili študentky a študenti zo Strednej zdravotníckej školy v Nových Zámkoch.

„Písať som začala pred 11 rokmi. Vždy ma lákal svet tínedžerov, ich radosti a starosti. Aj prostredníctvom mojich kníh by som chcela dostať témy, ktoré trápia mladých ľudí čo najširšej verejnosti, aby si prečítali o problémoch, o ktorých veľmi málo ľudí píše,“ objasnila autorka.

Hrdinkami mládežníckych románov Kristíny Ježovičovej sú okrem iného aj tínedžerky, ktoré majú problém s prijatím toho, ako vyzerajú a kým vlastne sú.

„Obdobie dospievania naozaj nie je jednoduché. Ja sa snažím byť otvorená vo vzťahu k mojim dvom dospievajúcim dcéram. Vždy sa snažím spomenúť si na seba v ich veku a na to, čo som prežívala. Podľa mňa je veľmi dôležité, aby mal tínedžer aspoň jednu dôvernú osobu, ktorej verí a ktorej sa môže zveriť s akýmkoľvek problémom,“ povedala spisovateľka.

Na besede autorka predstavila aj svoju knižnú novinku Nelám mi krídla. Okrem písania kníh sa Kristína Ježovičová venuje aj prekladom kníh z nemeckého jazyka a tvorbe posudkov ku knihám v nemeckom jazyku.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.