Čitateľský klub Puella

Puella - Klub pre tínedžerov/tínedžerky a nadšencov/nadšenkyne YA literatúry.

 
Čitateľský klub Puella vznikol pôvodne pre násťročných čitateľov. Na stretnutiach, ktoré sa konali v YA kútiku, sme diskutovali o najnovších knihách pre túto vekovú kategóriu. Neobišli sme však ani tému filmov, školy či bežného života. V súčasnosti je stále čitateľský klub otvorený pre všetkých tínedžerov, ale tým, že danú literatúru obľubujú aj čitatelia a čitateľky nad 20 rokov, tak aj im sú naše brány otvorené.
 
Puellu vedie knihovníčka Slávka. Klub sa za bežných podmienok stretával raz mesačne, na dátume stretnutia sa dohodli jeho členovia.
 
Čo ti Puella chce ponúknuť : 
  • Ponúkame ti priestor, v ktorom sa o svojich pocitoch z prečítanej knihy alebo o čomkoľvek , čo ťa baví, môžeš pozhovárať. A to v príjemnej, komornej a priateľskej atmosfére. Pokojne so sebou vezmi aj svoje kamošky a kamošov.
  • Ponúkame ti možnosť, načrieť medzi stránky (nielen) young adult literatúry a spoznávať nové svety plné fantázie.
  • Svojimi názormi a myšlienkami oživíš stretká.  Ale, keď sa rozhodneš len mlčať a užívať si chuť čaju alebo dobrej kávy v príjemnej spoločnosti, taktiež sa na TEBA tešíme!

Naše stretnutia: 

Puella

 
Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly