Vďaka knižnici zažili deti dobrodružstvá v magickom svete Harryho Pottera

Pre víťazov regionálnej literárnej súťaže S knihou do neznáma – triedu 4. C zo ZŠ Hradná – pripravila knižnica v piatok 9. februára podujatie s názvom Harry Potter v knižnici. Na podujatí sa deti zmenili na čarodejníckych učňov a pokúsili sa zbaviť knižnicu alias Rokfortskú strednú školu čarodejnícku temných síl. Na začiatku podujatia sa žiaci ocitli vo Veľkej sieni, kde ich triediaci klobúk roztriedil do jednotlivých fakúlt. Na dobrodružnej ceste deti zbierali body, bojovali s acrumantulou, hľadali indície a svoje vedomosti o čarodejníckom svete preukázali v súťažných úlohách. Nakoniec čarodejnícki učni rozlúštili indície, ktoré ich doviedli až ku Kameňu mudrcov. Tým zbavili Rokfortskú strednú školu čarodejnícku temných síl.