report – Zabudnutí hrdinovia protitureckých bojov (beseda)

Dňa 19.5. 2022 sa uskutočnila beseda s RNDr. Miroslavom Eliášom na tému Zabudnutí hrdinovia protitureckých bojov, na ktorej sa okrem verejnosti zúčastnili aj študenti zo Strednej zdravotnej školy v Nových Zámkoch.

Literárna tvorba nášho regionálneho autora je širokospektrálna. Okrem osmanskej expanzii sa venuje aj regionálnej histórii, ktorú stručne predstavil zúčastnenému publiku.
Vďaka autorovej prezentácii nám boli priblížené zaujímavé miesta na Slovensku, ktoré sa viažu k tureckým vpádom.

Poukázal aj na svoje dielo Zabudnutí hrdinovia protitureckých odbojov, ktoré bolo prepracované a doplnené o nové informácie a vyšlo už aj v reedícii. Historické osobnosti, ktoré vo svojom diele vyzdvihuje nie sú vždy uvádzané ani v učebniciach dejepisu.

Ďakujeme všetkým účastníkom a dúfame, že i v budúcnosti sa nám podarí zrealizovať podobné stretnutia.

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková