report – Mládežnícka romantika (beseda)

Dňa 7.6. 2022 sa v priestoroch knižnice konala autorská beseda s mladými autorkami píšucimi pre mládež. Simona Kutišová a Silvia Demovičová už u nás boli hostkami na besedách, no zakaždým samostatne. V tento deň nás navštívili nás obe, pretože dva tituly: Iba s tebou a Bez teba napísali spoločne. Čitateľskému obecenstvu, ktoré pozostávalo z verejnosti a žiačok ZŠ G. Bethlena (8. a 9. ročník) s pani učiteľkami, predstavili tematiku svojich titulov. Rozbehla sa živá diskusia, z ktorej obohatené odchádzali obe zúčastnené strany. Autorky pracujú na nových tituloch, na ktoré sa veľmi tešíme a určite obohatia aj fond našej knižnice. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s autorkami.

Simona Kutišová o besede napísala – https://www.instagram.com/p/CetX_x8K6t9/

Titul Iba s tebou bol nominovaný na Mládežnícku knihu roka v Panta Rhei. Napokon získal druhé miesto. Anotácia knihy:

„Ona je tvrdohlavá a impulzívna. On je drzý a všetkých si drží od tela. Obaja sa pre minulosť vyhýbajú vzťahom. Ako to dopadne, keď sa tí dvaja stretnú a preskočí medzi nimi iskra?
Pred nástupom do maturitného ročníka očakáva Nika obyčajné leto, ktoré chce stráviť s kamarátkou Sárou na kúpalisku a brigádovaním v športovom klube. Na začiatku prázdnin sa v ich štvrti objavia dvaja chalani – príťažlivý, no výbušný a neprístupný Damián a jeho malý brat, ktorý takmer nerozpráva.
Nika na Damiána naráža na každom kroku. Vie, že by sa od neho mala držať čo najďalej. Najmä po tom, čo sa prihodilo jej sestre. No čím dlhšie ho pozná, tým silnejšie je jej tušenie, že Damián ukrýva tajomstvo, ktoré ho trápi a pre ktoré sa správa ako hulvát.
Podarí sa jej preniknúť cez jeho hrubé brnenie a preniesť sa cez jeho minulosť? Dokáže sa Nika vyrovnať s tým, čo sa stalo jej sestre, a zaľúbiť sa?“

Knihy, ktoré si môžete od autoriek požičať v knižnici:
Silvia Demovičová: Leto s Alexandrom, Dievča iného chlapca, Prvý a posledný, Láska nemá vzorec
Simona Kutišová: Adonis v tričku, Šepot dúhy, Srdce pre Mirku, Raz sa uvidíme
Silvia Demovičová + Simona Kutišová: Iba s tebou, Bez teba

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter