report – Vernisáž výstavy Farebný svet Jany Nemešovej

Farebný svet Jany Nemešovej je názov aktuálnej výstavy obrazov v Knižnici A. Bernoláka v Nových Zámkoch. Vernisáž, ktorú otvárala Ing. Helena Bohátová, PhD., riaditeľka knižnice, sa konala 4. augusta 2022.

Autorka výstavy je rodáčka z Čiech, ktorá od roku 1992 žije a tvorí v Nových Zámkoch. Od svojich štrnástich rokov skúša rôzne maliarske techniky. Tvorila pomocou ceruzky, uhlíka, kriedy, vodových farieb či oleja. Nakoniec si zvolila maľovanie akrylom. Námety obrazov sú kompozične jednoduché zátišia, krajinky a zvieratá. Jej tvorba, ktorú môžete vidieť v spoločenskej sále, prezentuje pestrosť a krásu našej prírody.


Jana Nemešová o svojej tvorbe hovorí: „Mám rada jednoduchosť v živote i na plátne, farebný kontrast a hlavne detailnosť. Záleží mi na tom, aby obraz vynikol a aby prevládala harmónia farieb. A či sa mi to darí? Nech posúdia iní.“

Atmosféru výstavy umocnilo vystúpenie Speváckeho zboru Jednoty dôchodcov Slovenska pri MO v Nových Zámkoch. Výstavu si môžete prísť pozrieť do 26. augusta 2022.

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter