report – Stretnutie a beseda s Editou G. Chrenkovou

Stretnutie a beseda s Editou G. Chrenkovou splnilo všetky očakávania

Podujatie sa uskutočnilo dňa 27. júna 2022 o 17:00 v spoločenskej sále Knižnice A. Bernoláka v Nových Zámkoch pri príležitosti vydania jej dvojjazyčnej básnickej zbierky Emlékeim és álmaim // Spomienky a sny, 2020. Potešilo nás, že záujem o toto stretnutie bol veľký.

Autorke doteraz vyšli dve básnické zbierky: Verseim, 2015 (Moje básne), Verseim és versfordításaim, 2016 (Moje básne a moje preklady). Obohacujúcim prvkom podujatia sa tiež stali prednesené básne členov LK GENERÁCIE, ktoré odzneli v slovenskom i v maďarskom jazyku. V básňach rezonovali spomienky, sny, láska k rodine, rodnému mestu, blížnym, životu, ba aj starobe, ktorú autorka prirovnáva k mesiacu november.

Autorka o svojom písaní napísala báseň Neviem spať / Aludni nem tudok:

Neviem spať, musím písať:
o živote, o osude,
o zlobe a o dobrote, o ľudskom žití a umieraní…

Aludni nem tudok, hát írni próbálok:
az emberi sorsról,
a jóról és rosszról,
az életről, halálról és a haldoklásról…

Stretnutie a beseda s Editou G. Chrenkovou

Stretnutie a beseda s Editou G. Chrenkovou

Stretnutie a beseda s Editou G. Chrenkovou
Stretnutie a beseda s Editou G. Chrenkovou

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter