Report – Knižnicou znela poézia z tvorby ukrajinských básnikov

V pondelok 27. marca spoločenská sála knižnice patrila pásmu poézie z tvorby ukrajinských básnikov a Vojtecha Mihálika s názvom Struny srdca, ktoré sa uskutočnilo pri príležitosti Svetového dňa poézie. Na podujatí zazneli básne z pera významného ukrajinského spisovateľa Tarasa Hryhorovyča Ševčenka a súčasných ukrajinských básnikov Ivana Drača, Vasyla Mysyka, Dmytra Pavlyčka, Markiana Šaškevyča, Samuela Klymovského a Lesji Ukrajinky. V ukrajinskom jazyku zazneli básne od Maksyma Rylśkého, Vasyl´a Symonenka a Liny Kostenko, ktoré zarecitovali ukrajinské deti. S prednesom vystúpila aj Julia Slabak, ktorá pôsobí v Lige pre duševné zdravie a má na starosti komunitu na podporu integrácie rodín a mladých. Literárno-poetické pásmo pripravil Literárny klub Generácie pôsobiaci pri Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch v spolupráci s Ligou pre duševné zdravie.