Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pripravila knižnica pre deti 3 workshopy s ilustrátorkou Hedvigou Gutierrez

V Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch – Anton Bernolák Könyvtár, Érsekújvár sa v pondelok 27. mája konali pri príležitosti Medzinárodného dňa detí 3 workshopy s ilustrátorkou a autorkou Hedvigou Gutierrez. Na workshopoch sa zúčastnili dve triedy druhákov zo ZŠ Mostná a jedna trieda druhákov zo ZŠ G. Bethlena.

Ilustrátorka predstavila deťom proces tvorby ilustrácií a porozprávala im o knihách, ktoré ilustrovala. Na prvých dvoch workshopoch pracovala s knihou Chrontulienka od Branislava Jobusa. Tretí workshop bol venovaný knihe Plecháč Bob, ktorú nielen ilustrovala, ale aj napísala.

Hedviga Gutierrez sa venuje knižnej a editoriálovej ilustrácii pre deti, ale aj dospelých. Vyštudovala katedru grafiky a iných médií na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Svoje ilustrácie stavia na digitálnom médiu, inšpiráciu však čerpá z klasickej kresby a remeselnej grafiky. Orientuje sa aj na produktovú a reklamnú ilustráciu. Hedviga Gutierrez doteraz ilustrovala 24 kníh. Medzi jej najznámejšie knihy pre deti patrí Chrontulienka od Branislava Jobusa, Ňuňo od Denisy Fulmekovej, Baba Jaga od Kvetky Veverkovej, Záhada knižnice na konci ulice od Kristíny Baluchovej. V apríli jej vyšla najnovšia kniha pre deti s názvom Čo to búcha?!. Za svoju tvorbu získala viacero ocenení.
Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.