V knižnici besedovala Edita G. Chrenková

V knižnici besedovala Edita G. Chrenková, držiteľka viacerých ocenení za literárnu činnosť a Čestná občianka mesta Nové Zámky.

V stredu 19. júla bola hostkou Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch Edita G. Chrenková, novozámocká rodáčka, držiteľka Ceny Mateja Bela za literárnu činnosť a celoživotné dielo a od roku 2006 Čestná občianka mesta Nové Zámky. Edita G. Chrenková sa stala uznávanou lexikografkou, redaktorkou slovníkov, prekladateľkou, publicistkou a neskôr i poetkou. Vydala štyri dvojjazyčné básnické zbierky venované rodnému mestu. Na besede predstavila svoju najnovšiu básnickú zbierku NA KONCI CESTY / AZ ÚT VÉGÉN.