Knižnica pripravila pre seniorov posedenie pri káve, čaji a dušu osviežujúcej literatúre

Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch – Anton Bernolák Könyvtár – Érsekújvár pripravila v pondelok 18. marca pri príležitosti marca – mesiaca knihy pre klientov Zariadenia sociálnych služieb VEK NÁDEJE v Nových Zámkoch posedenie pri káve, čaji a dušu osviežujúcej literatúre.

Knihovníčka Gizka si pre seniorov pripravila viaceré zaujímavé aktivity. Na začiatku sa knihovníčka s hosťami rozprávala o prichádzajúcej jari, zvykoch, tradíciách a remeslách, ktoré pestovali ľudia v minulosti. Témou podujatia boli aj ľudové rozprávky, ktoré našich hostí preniesli do detstva. Na záver si seniori prezreli výstavu výtvarníka, ilustrátora a grafika Mira Regitka s názvom Obrázky v knižnici.
Knižnica dlhodobo spolupracuje so zariadeniami sociálnych služieb na území mesta a v týchto aktivitách bude pokračovať aj v budúcnosti.

Natália

Prečítajte si všetky články od: Natália Nagyová

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter