Blíži sa uzávierka 2. ročníka súťaže JURÍK očami MLADÝCH

NOVÉ ZÁMKY 5.6.2024 – V pondelok 24. júna je uzávierka 2. ročníka celoslovenskej autorskej súťaže s názvom JURÍK očami MLADÝCH. Súťaž je určená pre mladých ľudí od 15 do 25 rokov, ktorí majú za úlohu vytvoriť originálnu poviedku na ľubovoľnú tému. Prostredníctvom súťaže si knižnica pripomína významného spisovateľa, novinára, politológa a novozámockého rodáka Ľuboša Juríka, ktorý svojou tvorbou podnecoval mnohých mladých autorov k poviedkovej tvorbe. Súťaž podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.


Súťaž je určená pre mladých ľudí, ktorí budú súťažiť vo dvoch vekových kategóriách 15 – 18 rokov a 19 – 25 rokov. Súťažné poviedky bude hodnotiť odborná komisia v zložení – spisovateľ a novinár Ľubo Olach, prekladateľka, vysokoškolská pedagogička Jitka Rožňová a stredoškolská pedagogička, kurátorka výstav Beáta Nociarová. Poviedky je potrebné doručiť elektronicky na e-mailovú adresu bibliografia@abkniznica.sk do pondelka 24. júna 2024. Vyhodnotenie súťaže sa uskutoční vo štvrtok 26. septembra 2024 v spoločenskej sále knižnice. Víťazné práce budú zverejnené v e-zborníku na webovej stránke knižnice.

Natália

Prečítajte si všetky články od: Natália Nagyová

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter