Beseda s Adrianou Bolyovou v knižnici sa niesla v duchu fantasy

V utorok 12. decembra zorganizovala Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch besedu s autorkou fantasy literatúry Adrianou Bolyovou. Na besede sa zúčastnili žiačky 8. a 9. ročníka zo ZŠ G. Bethlena.

„Píšem už viac ako 10 rokov, začala som už na strednej škole. Mala som veľmi rada rôzne seriály, knihy a veľmi ma nahnevalo, keď nejaký príbeh nemal koniec. Alebo keď vyšla nejaká kniha a nemala pokračovanie. Tak som si povedala, že ja to pokračovanie dopíšem a vytvorím si koniec, aký sa páči mne. Takto som dokončila moje obľúbené príbehy a publikovala som ich na rôznych poviedkových blogoch. Vďaka tomuto som si vybudovala začiatočnícku fanúšikovskú základňu a neskôr som si začala vymýšľať vlastné príbehy,“ objasnila svoje literárne začiatky Adriana Bolyovú.

Autorka na besede predstavila svoju fantasy trilógiu Vojna spektra, skladajúcu sa z titulov Hierarchia tmy, Hierarchia svetla a Hierarchia šera, v ktorej sa hlavná hrdinka Radana ocitne v démonologickom spoločenstve a odrazu v jej živote nie je nič také, ako bolo predtým. Na besede priblížila aj svoju čerstvú novinku z prostredia elfov Koruna mesiaca. Adriana Bolyová vyštudovala slovenský jazyk a literatúru a v súčasnosti pracuje ako projektová manažérka a redaktorka vo vydavateľstve Ikar.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.