report – Beseda s novozámockou autorkou Ágnes Mánya Benyovszkya prekladateľkou jej knihy Jitkou Rožňovou

V stredu 25. januára sa v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch konala beseda s novozámockou autorkou Ágnes Mánya Benyovszky a prekladateľkou jej najnovšej knihy Prázdniny s Winterom – Letné dobrodružstvo v Piešťanoch Jitkou Rožňovou.
Autorka na besede predstavila svoj detektívny príbeh o deväťdesiattri ročnej starkej, ktorá so svojou pravnučkou trávi prázdniny v kúpeľoch a ktorej za záhadných okolností zmizne prsteň. Jej vnučka sa pustí do pátrania a na dobrodružnej výprave spoznáva okrem iného zaujímavý život Ľudovíta Wintera, ktorého zásluhou sa Kúpele Piešťany stali svetoznámymi. Obe dámy na besede odprezentovali zaujímavú históriu piešťanských kúpeľov a rodiny Winterovcov. Ágnes Mánya Benyovszky vo svojej literárnej tvorbe inklinuje k histórii, architektúre a významným osobnostiam našich dejín. V roku 2014 vydala knihu Belle Époque, v ktorej rozoberá obdobie rokov 1890-1914 v Bratislave, ktoré je charakteristické rozkvetom a stavebným rozmachom. O rok na to, vydala knihu Lechner – Bratislavské rozprávky, v ktorej približuje osobnosť slávneho architekta Ödöna Lechnera, ktorý okrem iného projektoval bratislavský Modrý kostolík.

Uvedené knihy je možné zapožičať si na oddelení bibliografie a regionalistiky.