Knihovníčka Slávka odporúča:

1.
Barbara Cantini – Pufi a Brunhilda, Čaro neočakávaného

Brunhilda je malá čarodejnica bez čarodejnej mačky. Pufi je malý čierny kocúrik, ktorý sa cíti osamelý, pretože všetkých jeho súrodencov si niekto vzal k sebe domov, len jeho nie. Na to, aby sa Brunhilda stala plnohodnotnou čarodejnicou, potrebuje vedieť lietať. K lietaniu však potrebuje čiernu mačku. Napríklad aj nejakého takého kocúrika, akým je práve Pufi. Čarovná moc má silu spojiť ich… no nemusí ísť všetko podľa predstáv.
Čo sa stane, keď zaúčinkuje čaro neočakávaného?

Útla kniha s množstvom krásnych ilustrácií a zábavným príbehom ponúka možnosť príjemne stráviť čas nejednému malému čitateľovi. Určite pobaví deti, ktoré majú rady kúzla a čary, príbehy so zvieratkami, ale aj tých ktorí sa chcú pri čítaní zasmiať. Samotný záver je nečakaný a otvára nové otázky ohľadne pokračovania osudu nových priateľov – Brunhildy a Pufiho.

2.
THiLO: Sherlock Junior a hrob vo Westminsterskom opátstve

Slávny detektív všetkých čias Sherlock Holmes má svojho nástupcu. Je ním Sherlock Holmes Piaty, ktorý má aj svojho asistenta Watsona (Waltera), s ktorým stojí pred tajomným prípadom – záhadou hrobu vo Westminsterskom opátstve. Niekto sa vlámal do hrobu Thomasa Parra, ktorý by dnes mal 153 rokov. Keby nebol mŕtvy. Mohlo sa stať, že ožil? Pred mladým Sherlockom sa otvára prípad, ktorého korene siahajú do vysokopostavených kruhov spoločnosti.

Netypicky spracovaná dvojjazyčná kniha nielen naučí angličtinu, ale v mnohom i zabaví. Je spravená interaktívnejšie, a teda čitateľa priamo zapája do jednotlivých úloh počas riešenia prípadu. Je to vhodná kniha pre deti, ktoré si chcú zlepšiť angličtinu, ale i pre tie, ktoré hľadajú napätie a záhady. Z danej edície ponúkame v knižnici niekoľko titulov. Je už len na vás, ktorému prípadu dáte prednosť.
Kniha obsahuje slovníček, v ktorom sú preložené všetky anglické vety.

3.
Raina Telgemeier – Sestry

Máte chuť prečítať si niečo vtipné a nevadí vám formát grafického románu? V tom prípade vám určite odporúčam komiks Sestry. Ide o príbeh dvoch sestier a brata, ktorí majú ťažkú úlohu – nepozabíjať sa počas rodinného výletu. Dej vám zobrazí dennodenné škriepky medzi sestrami Rainou a Amarou, ale i škrípajúci sa vzťah rodičov. To, či spolu dievčatá začnú počas cesty vychádzať zistíte, keď sa necháte pohltiť slovom a obrazom tohto titulu, ktorý je vhodný pre čitateľov od 10 rokov.

Zaujímavosťou je, že komiks vznikol na základe skutočných udalostí zo života autorky. V knihe nájdete aj fotografie reálnej Rainy a Amary.

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter