Rozprávková streda s vílou Knihomilou priblížila deťom zimné rozprávky

V stredu 17. januára sa konalo obľúbené komunitné podujatie pre rodiny s deťmi s názvom Rozprávková streda s vílou Knihomilou. V úvode podujatia sa knihovníčka s deťmi rozprávala o zime a zimných aktivitách.
Deti si vypočuli krásnu rozprávku od známeho dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Rozprávka pojednáva o statočnom dievčati Gerde, ktoré sa vydá na strastiplnú cestu, aby zachránilo svojho najlepšieho kamaráta Kaya. Súčasťou podujatia boli tvorivé dielne, v ktorých si deti vyrábali snehové vločky a snehuliakov z papiera. Na záver si deti vypočuli dojímavý príbeh O snehuliakovi s horúcim srdcom od Ady Žigovej, ktorý vyzdvihuje dôležitosť priateľstva, vzájomnej pomoci a spolupatričnosti. Podujatie pripravila knihovníčka Naty.

Ďalšia Rozprávková streda s vílou Knihomilou sa bude konať 21. februára od 16.15 h do 17.15 h.

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková