Z archívu 6 / Václav Strejček a Chýrna hudobná skupina

Podujatie z archívu 1, 2, 3, 4, 5, 6 z autorskej a režisérskej dielne Václava Strejčeka sa stalo očakávaným podujatím. Aj 14. februára 2024 v spoločenskej sále Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch boli miesta na sedenie obsadené. Zvedavého diváka naplnilo podujatie z archívu 6 zážitkom, ktorý podvedome očakával.
Hudbu a spev striedala scénka, potom poézia, aforizmy, kvízové súťaže, slovné chytáky. Diváci lúštili krížovky a absolvovali skúšku z českého jazyka.
Václav Strejček sa zahral na podguráženého manžela, ktorý prostredníctvom telefónu viedol vtipný dialóg s manželkou, ktorá ho márne čakala domov. Recitoval básne, ktoré sám napísal, zahral scénku s divadelným hercom Martinom Ferusom s názvom O Robinsonovi. Robinsona – Martin Ferus, opustil piatok a tak sa mu natískala atraktívna blondína sobota – Václav Strejček. Ďalšiu scénku O vyfučanej manželke (ANČE) zahral s divadelníkom Jozefom Palackom, ktorý jej prišiel poskytnúť prvú pomoc.
Chýrna hudobná skupina v zložení: Jozef Palacka, Peter Palacka – gitara a spev, Marián Hrala – heligón a spev zahrala tramskú pesničku Pampelišky, od skupiny Lojzo pieseň Na centrálnom trhovisku, táborovú pieseň Singi jav, od Jareka Nohavicu Máme rádi zvířatá a na záver na počesť Václava Strejčeka, ktorý pochádza z Kladna zaspievali pieseň Kladno, ty černé Kladno. Všetci zožali zaslúžený aplauz.


Mária Feldinszká, Literárny klub Generácie pri KAB v Nových Zámkoch

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter