Študenti spoznali vďaka knižnici novozámockú rodáčku pôsobiacu v štruktúrach EÚ Zuzanu Hozlárovú

V pondelok 20. novembra sa v Knižnici Antona Bernoláka konala beseda s predsedníčkou Študentskej rady vysokých škôl, delegátkou SR na Konferencii o budúcnosti Európy a delegátkou SR pre Európsky dialóg s mládežou 2020/2021 Zuzanou Hozlárovou. Beseda sa konala pri príležitosti Medzinárodného dňa študentstva a otvorila cyklus podujatí s názvom Predstavujeme úspešných Novozámčanov. Na podujatí sa zúčastnili študenti z Gymnázia v Nových Zámkoch.„Potrebu pomáhať druhým som od detstva veľmi intenzívne cítila od mojej maminy, ktorá mi vštepovala, že je veľmi dôležité starať sa o naše okolie. Mojou filozofiou je, že ak vidím nejakú neprávosť, alebo ak som s niečím nespokojná, vezmem to do vlastných rúk,“ vysvetlila Zuzana Hozlárová.

Zuzana Hozlárová sa už niekoľko rokov intenzívne venuje rozvoju občianskej spoločnosti či právam študentov, ktorých zastupuje ako predsedníčka Študentskej rady vysokých škôl. S občianskym aktivizmom začala už v roku 2018 po vražde investigatívneho novinára a jeho snúbenice, kedy vo viacerých mestách organizovala protesty Za slušné Slovensko. Momentálne študuje na Fakulte sociálnych a ekonomických vied odbor verejná politika na Univerzite Komenského v Bratislave, budúci rok v júni bude skladať štátnice.

Je veľa inštitúcií vo svete, ktoré ma lákajú. Po škole plánujem ísť ešte na rok na stáž do zahraničia. Ale určite sa na Slovensko vrátim, pretože mojím cieľom je robiť niečo prospešné pre našu krajinu,“ uzavrela Zuzana Hozlárová.