Report – Vyhlásenie výsledkov súťaže S knihou do neznáma

Dňa 23.5. 2022 sme v priestoroch spoločenskej sály Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch vyhlásili ocenených v regionálnej literárnej súťaži – S knihou do neznáma.

0. ročník regionálnej literárnej súťaže čiastočne naplnil svoj cieľ, ktorým bolo osloviť školské triedy a jednotlivcov v celom novozámockom okrese. Veríme, že v ďalšom roku sa dostane viac do povedomia aj mimo Nových Zámkov.

Zámerom Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch bolo predstaviť žiakom knihy hravým spôsobom prostredníctvom úloh, motivovať ich k čítaniu, k individuálnej i skupinovej práci a dať im do povedomia činnosť a fungovanie knižnice.
Dúfame, že pracovný zošit v elektronickej forme bol aj pomôckou pre pedagógov v rámci vyučovacieho procesu.
Úlohy boli zadávané tak, aby žiaci využívali vlastnú predstavivosť, tvorivosť a kritické myslenie.
Pravidlá, ktoré sme nastolili pri riešení súťaže zneli, že každá trieda/jednotlivec si vyberie dve knihy a vypracuje k nim konkrétne úlohy, tie boli tri. Dala sa kombinovať samostatná a skupinová práca. Knihu odporúčanú pre prvý ročník mohli vypracovať len prváci a špeciálne triedy.

Dokopy sme ponúkli prácu s piatimi knihami:
1. Milan Rúfus-Mechúrik Koščúrik
2. Mária Ďuríčková – Danka a Janka
3. Jozef Cíger Hronský – Smelý Zajko v Afrike
4. Marta Hlušíková – Môj dedko rýchly šíp
5. Eoin Colfer: O psíkovi, ktorý prestal brechať

Pri vyhodnocovaní prác sme sa zhodli na tom, že dodatočne ešte oceníme kreativitu.

Výsledky 0. ročníka regionálnej literárnej súťaže S knihou do neznáma:
1. miesto: špeciálna trieda, 5.B z Katolíckej spojenej školy
2. miesto: 2.A zo ZŠ Mostná
3. miesto: 1. A zo ZŠ Mostná
Cena kreativity: 2. B zo ZŠ Mostná

Ďakujeme všetkým zúčastneným a tešíme sa na ďalší ročník.

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková