report – Tvorivé dielne s Petríkom Daxnerom

V priestoroch knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch sa v dňoch 15. a 16. februára 2023 konali tvorivé dielne Petríka Daxnera, ktoré boli určené jeho rovesníkom. Tvorivých aktivít sa zúčastnili žiaci 3. ročníka ZŠ Nábrežná (krúžok Šikovné ručičky) a žiaci 6. ročníka z Katolíckej spojenej školy. Petrík ich učil maľovať obraz s názvom SRDCE.

Účastníci kurzu zistili, že maľovanie si vyžaduje isté zručnosti a nie je to také ľahké, ako sa na prvý pohľad zdá. Pod vedením mladého umelca sa im to podarilo zvládnuť viac než dobre.

Petrík Daxner vystavoval svoje práce v priestoroch spoločenskej sály knižnice od 19. januára do 24. februára 2023. Môžete si prečítať rozhovor, ktorý s ním urobila naša pracovníčka Natália Nagyová.

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková