report – S darom sa prebúdzam

V pondelok 21. novembra sa v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch konalo pásmo poézie z tvorby Antona Péteriho s názvom S darom sa prebúdzam. Členovia Literárneho klubu Generácie recitovali autorove básne o rodnom meste, prírodných motívoch a životných okamihoch. Anton Péteri rád spomína na svoje rodisko, kde prežil svoju prvú lásku a napísal prvú báseň. Autor okrem poézie publikoval aj odborné tituly. Na oddelení bibliografie a regionalistiky si môžete vypožičať básnické zbierky: Čudný vek, Súkromný zemepis, Dozretý čas, S darom sa prebúdzam, Skupenstvá, Svety, Jesenné verše balím do listov. Návštevníci podujatia sa presvedčili, že autorova tvorba je umelecky vyzretá, hĺbavá a reflektujúca spoločenskú problematiku.

Podujatie sa konalo v neprítomnosti autora, nakoľko mu to nedovolili zdravotné problémy. Jeho život a tvorbu odprezentovala Mária Feldinszká.

Ukážka z autorovej tvorby

Adventná nedeľa

Istota z nôh
dávno odkrívala
a kroky na ľade
už znamenajú strach


Už v druhej knihe
šuštia suché listy
a ticho hustne
ako vonku šero


Telefón mlčí.


Zapaľujem
druhú sviečku.

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter