report – Otvorenie výstavy Paverpol, enkaustika, maľba na hodváb

Výstava Márie Malperovej v knižnici očarila farbami a originálnymi obrazmi

Vo štvrtok 8. decembrasa v priestoroch spoločenskej sály Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch konalo slávnostné otvorenie výstavy Márie Malperovej s názvom Paverpol, enkaustika, maľba na hodváb.

Návštevníci vernisáže si mali možnosť pozrieť vyše 25 originálnych obrazov, odevov a doplnkov. „Tvoriť som začala pred 12 rokmi maľbou na hodváb. Tvorím pre radosť a potešenie moje a mojej rodiny a priateľov,“ prezradila nám po výstave PaedDr. Mária Malperová, predsedníčka okresnej organizácie Jednoty dôchodcov Slovenska v Nových Zámkoch.„Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch považuje za dôležité podporovať regionálnych umelcov, a preto im poskytuje priestor na vystavovanie svojich umeleckých diel v spoločenskej sále knižnice,“ povedala riaditeľka knižnice Ing. Helena Bohátová, PhD.