report – Otvorenie výstavy Moja farebná paleta

Riaditeľka Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch včera otvorila výstavu mladého talentovaného umelca Petríka Daxnera s názvom Moja farebná paleta. „Sme veľmi radi, že priestory našej knižnice osviežia farebné a originálne obrazy tohto nadaného mladého umelca. Považujeme za dôležité podporovať talenty, preto im poskytujeme priestor na vystavovanie svojich umeleckých diel,“ povedala riaditeľka Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch Ing. Helena Bohátová, PhD.

Tvorba Petríka Daxnera sa vyznačuje vysokou farebnosťou, zjednodušenými tvarmi, farebnými plochami a čiernymi kontúrami. Vystavované obrazy sú maľované akrylom na plátno. Hoci je Petrík Daxner ešte dieťa, už teraz pomáha iným deťom v neľahkých životných situáciách. Svojimi dielami prispieva do dražieb pre choré deti, jeden z jeho obrazov bol použitý a spracovaný na propagačné videá na pomoc dievčaťu, ktoré po prekonaní zápalu mozgových blán stratilo takmer úplne zrak.

Výstava bude sprístupnená verejnosti každý pracovný deň od 8:00 hod do 16.00 hod až do 24. februára.