Knižnica v novembri ponúka výstavu Ivety Szakállosovej s názvom Keď sa hmly rozplynú

V pondelok 6. novembra sa v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch konalo slávnostné otvorenie výstavy maliarky a arteterapeutky Ivety Szakállosovej s názvom Keď sa hmly rozplynú. Súčasťou podujatia bolo hudobné vystúpenie žiakov ZUŠ v Nových Zámkoch: hra na husliach v podaní Timoteja Fazekasa, ktorého pripravil Gabriel Gál a na klavíri sprevádzala Beáta Bukaiová a klavírne vystúpenie v podaní Tobiasa Fazekasa, ktorého pripravila Beáta Bukaiová. Iveta Szakállosová je novozámocká rodáčka, ktorá mala od ranného detstva kladný vzťah k umeniu. Už v detstve obdivovala zručnosť ľudových remeselníkov a osvojila si viaceré techniky ručných prác. „Ja som celý život inklinovala k umeleckej tvorbe. Skutočne tvoriť som začala až v zlomovej životnej situácii, najprv ma chytila enkaustika a postupne som prešla na akrylové maľby a štrukturálne obrazy. Maľbe sa venujem necelých desať rokov, rada skúšam nové techniky, ktoré vidieť aj na mojej tvorbe,“ povedala Iveta Szakállosová.

Na výstave v knižnici je vystavených takmer tridsať malieb a štrukturálnych obrazov. Tieto vznikli v posledných dvoch rokoch a sú na nich zobrazené prírodné, krajinné, abstraktné a fantazijné motívy. Autorka má stálu výstavu v kaviarni Vo dvore v Senci, kde žije a tvorí. V súčasnosti autorka pracuje v Centre pre rodinný rozvoj – BEBE, centrum Senec, kde je sprievodkyňou detí v detskom klube. Zároveň vedie arteterapeutické kurzy pre deti a dospelých.

Výstava Ivety Szakállosovej bude verejnosti sprístupnená každý pracovný deň od 8.00 h do 16.00 h až do 30.11. 2023.

Natália

Prečítajte si všetky články od: Natália Nagyová

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter