Regionálny autor Dávid Hamran predstavil v knižnici svoj život a tvorbu

V utorok 12. marca privítala Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch – Anton Bernolák Könyvtár, Érsekújvár na besede Dávida Hamrana – novozámockého rodáka a autora detskej literatúry. Dávid Hamran je rušňovodič, ktorého celoživotnou vášňou sú knihy. Pochádza z Nových Zámkov a jeho cieľom je vďaka svojim príbehom odpútať ľudí od tvrdej reality. Na besede predstavil tretiakom a štvrtákom zo ZŠ Devínska svoju knihu Nerozprávky pre deti a porozprával, čo ho viedlo k písaniu.

Písať som začal, keď som mal 11 rokov. Vzniklo to z takej detskej hry, keď sme s bratom rozmýšľali, aký skvelý film by sme natočili, keby sme mali veľa peňazí. Lenže tie peniaze sme nemali. Tak som dostal nápad, že ten príbeh napíšem, lebo na to netreba žiadne peniaze, iba kreativitu a výdrž. Nakoniec sa to tak stalo,“ povedal Dávid Hamran.

Na besede autor predstavil aj svoju prvotinu s názvom Nerozprávky pre deti. „Chcel som vytvoriť dobrodružnú, mysterióznu a ľahko čitateľnú knihu pre deti. Zo začiatku mala mať kniha regionálny charakter, ale neskôr som si povedal, že to urobíme vo väčšom, aby sa to na celom Slovensku dobre čítalo a predávalo. Nerozprávky sa odohrávajú v nerozprávkom svete, aby každý dostal na vedomie, že zázraky sa nedejú len v rozprávkach, ale aj v nerozprávkach,“ uzavrel Dávid Hamran.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.