Rozprávková streda s vílou Knihomilou previedla deti svetom medveďov

V stredu 21. februára sa konalo obľúbené komunitné podujatie pre rodiny s deťmi s názvom Rozprávková streda s vílou Knihomilou.
V úvode podujatia sa knihovníčka s deťmi rozprávala o prichádzajúcej jari a o zmenách v prírode. Ústrednou témou podujatia boli medvede. Deti sa dozvedeli zaujímavosti zo života medveďov a vypočuli si dve rozprávky, ktoré im zdokumentovali, ako medvede žijú, ako sa stravujú a ako sa starajú o svoje medvieďatá. Súčasťou podujatia boli tvorivé dielne, v ktorých si deti vyrábali medvedíkov na špajdle. Na záver si deti urobili kvíz o medveďoch, v ktorom si otestovali, čo si zapamätali.
Podujatie pripravila knihovníčka Naty. Ďalšia Rozprávková streda s vílou Knihomilou sa bude konať 20. marca od 16.15 h do 17.15 h.