Knižnica opäť privítala fytoterapeutku Miriam Latečkovú

V stredu 8. novembra privítala knižnica na besede fytoterapeutku a odborníčku na čínsku medicínu Miriam Latečkovú. Na besede, ktorá mala názov Bylinkami k imunite, porozprávala o tom, ako si chrániť imunitu v jesennom a zimnom období. Autorka kníh Bylinky z babičkinej záhrady, Bylinkár – zápisník mojich bylinkových receptov a Herbár lisovaných liečivých bylín účastníkom stretnutia predstavila bylinky a ich účinky, bylinkové recepty a ponúkla tipy na zlepšenie imunitného systému.

Na besede divákom prezradila, aké bylinky by podľa nej mala obsahovať každá domáca lekárnička. „Sú to tie, ktoré nám rastú doslova pod nohami. To, čo rastie v našej blízkosti, v trávniku na našom dvore alebo bylinky, na ktoré narážame pri venčení psíka… To sú neomylne práve tie bylinky, ktoré stojí za to odtrhnúť a uchovať. V každej rodine tiež koluje iný druh zdravotných neduhov a tak by sme sa mali prispôsobiť aj tomu, či niekto doma trpí nespavosťou, častými žalúdočnými problémami alebo bolesťami kĺbov. Život nás krásne navedie na zostavenie tej našej jedinečnej domácej lekárničky. V tej mojej nechýbajú levanduľa, ruža, šípky, rakytník, nechtík, rumanovec, chryzantéma, baza a lipa,“ uzavrela fytoterapeutka.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková