V knižnici sa konal autorský večer Zuzany Valkus – Súkenníkovej

V pondelok 26. februára sa v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch – Anton Bernolák Könyvtár, Érsekujvár konal poetický autorský večer ochotníckej divadelníčky, režisérky a poetky Zuzany Valkus – Súkenníkovej. Podujatie pripravil LK GENERÁCIE. V úvode večera predviedli herci z divadla Paradox Roman Haulík a Ingrid Zachorecová divadelnú scénku z hry Na konci sveta. Hru režírovala Zuzana Valkus – Súkenníková a mala premiéru 23. februára 2024. Na podujatí zazneli aj úryvky z jej hier v podaní členov LK GENERÁCIE.

Zuzana Valkus – Súkenníková je ochotnícka herečka, režisérka, dramatička a kostymérka. V divadle Paradox pôsobí od roku 2000. Vyštudovala zootechniku na SPU v Nitre a neskôr aj pedagogickú fakultu na UKF – aprobácia anglický jazyk.
V súčasnosti vyučuje na ZŠ Hradná anglický jazyk a biológiu.


Natália

Prečítajte si všetky články od: Natália Nagyová

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter