Vo februári ponúka knižnica výstavu kresieb Norberta Šáteka s názvom Čarovná ceruzka

V piatok 2. februára sa v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch konalo slávnostné otvorenie výstavy Norberta Šáteka s názvom Čarovná ceruzka. Súčasťou vernisáže bolo aj hudobné vystúpenie žiačok ZUŠ v Nových Zámkoch: klavírne vystúpenie v podaní Debory Šamanov, ktorú pripravila Agáta Sebőková a klavírne vystúpenie Gabriely Šamanov a Debory Šamanov, ktoré taktiež pripravila Agáta Sebőková.

Norbert Šátek je novozámocký rodák, dlhé roky žije s rodinou v Bánove. K výtvarnému umeniu mal kladný vzťah už v detstve, vždy sa mu páčili kreslené portréty. „Kresliť som začal až keď som mal 25 rokov. Do dnešného dňa som vytvoril vyše 400 kresieb. Začal som s kresbami hokejistov, ktoré som im následne posielal do NHL. Mnohé z nich sa mi vrátili podpísané. Dnes mám vo svojej zbierke viac ako stovku podpísaných kresieb od najlepších hráčov histórie NHL. Myslím si, že takúto zbierku na Slovensku nemá nikto. Možno ani vo svete nie,“ povedal Norbert Šátek.

Výstava Norberta Šáteka v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch ponúka viac ako 30 kresieb. Medzi obrazmi dominujú portréty hercov, spevákov, športovcov, starých ľudí a detí. Medzi vystavenými dielami možno nájsť aj farebné kresby zvierat. Vo svojej tvorbe využíva autor obyčajnú ceruzku, farebné ceruzky a uhlík. Autor sa pravidelne zúčastňuje aj na Celoštátnej postupovej súťaži neprofesionálnej výtvarnej tvorby VÝTVARNÉ SPEKTRUM, v ktorej získal už niekoľko ocenení a čestných uznaní.

Výstava Norberta Šáteka v knižnici je v poradí už jeho piatou výstavou. Svoje práce doteraz vystavoval v Regionálnom osvetovom stredisku v Nových Zámkoch, Bánove, Podhájskej a Nitre.

Výstava bude verejnosti sprístupnená každý pracovný deň od 8.00 h do 16.00 h až do 28. februára.