Vďaka knižnici zažili deti kreatívny workshop s ilustrátorkou Hedvigou Gutierrez

V pondelok 18. decembra bola hostkou Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch ilustrátorka Hedviga Gutierrez. Na interaktívnej besede spojenej s workshopom priblížila štvrtákom zo ZŠ Hradná proces tvorby ilustrácií a porozprávala im o knihách, ktoré ilustrovala. Predstavila im aj dve knihy (Pod Hladinou, Plecháč BOB), ktoré nielen ilustrovala, ale aj napísala. Na workshope pracovala s deťmi s knihou Kristíny Baluchovej Hotdog a čarovné Vianoce.

Hedviga Gutierrez vyštudovala katedru grafiky a iných médií na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Venuje sa knižnej a editoriálovej ilustrácii pre deti, ale aj dospelých. Ilustráciu stavia na digitálnom médiu, avšak inšpiráciu čerpá z klasickej kresby a remeselnej grafiky. Orientuje sa aj na produktovú a reklamnú ilustráciu. Medzi jej najznámejšie knihy pre deti patrí Chrontulienka od Branislava Jobusa, Ňuňo od Denisy Fulmekovej, Baba Jaga od Kvetky Veverkovej, Záhada knižnice na konci ulice od Kristíny Baluchovej. Za svoju tvorbu získala viacero ocenení.

Podujatie podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Natália

Prečítajte si všetky články od: Natália Nagyová

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter