V knižnici zaznelo pásmo poézie z tvorby Jána Kostru a rodinné pásmo poézie v réžii Petra Červeného

V pondelok 29. januára sa v knižnici konalo pásmo poézie z tvorby Jána Kostru a rodinné pásmo poézie v réžii Petra Červeného s názvom Zelená pre Červených. V úvode literárneho večera, ktorý niesol názov „Blízko je od srdca k srdcu človeka“, predstavila život a tvorbu Jána Kostru autorka pásma Margita Kupčíková. Na podujatí zaznel aj výber jeho básní v podaní recitátorov z LK GENERÁCIE. V druhej časti literárneho večera sa o program postarala rodina dramatika a divadelného režiséra Petra Červeného. Na podujatí účinkovala dcéra Petra Červeného Lenka, ktorá predniesla báseň od Daniela Heviera Kufor s veľkým bruchom. S touto básňou vyhrala v roku 2023 vo svojej kategórii i Zlaté pásmo na súťaži Hviezdoslavov Kubín. Divákov očaril prózou aj jej brat Lukáš, ktorý je takisto víťazom Hviezdoslavovho Kubína. Peter Červený predniesol krátke prozaické texty z knihy Cirkus Šardam od ruského prozaika Charmsa Daniila a báseň Jána Smreka Bastriguli. Na podujatí vystúpil aj Rastislav Červený so svojím synom Jakubom, poslucháčom VŠMU v Bratislave, v ktorého podaní zazneli dve piesne od Jareka Nohavicu.