Tomáš Bilišič predstavil v knižnici svoju Školu bojových umení – Tomas Bilishich Martial Arts Academy

Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch – Anton Bernolák Könyvtár – Érsekújvár zorganizovala v utorok 23. apríla športovú besedu so zakladateľom Školy bojových umení – Tomas Bilishich Martial Arts Academy Tomášom Bilišičom. Beseda sa uskutočnila v rámci cyklu Predstavujeme novozámocké športové kluby.

Tomáš Bilišič študoval bojové umenia ako napr. aikido, iaido, box-kick box, brazilian – clasik jiu – jitsu, MMA a tieto zároveň vyučuje vo svojej škole bojových umení.

„Naša Akadémia sa zaoberá výučbou bojových umení pre deti, mládež a dospelých. Vytvárame podmienky pre ľudí s ambíciou súťažiť, ale aj pre tých, čo sa chcú venovať týmto športom či umeniu či už kvôli zaplneniu voľného času, zvládnutiu sebaobrany, posilneniu sebadôvery a sebadisciplíny.  Naša Akadémia je uznaná aj na medzinárodnej úrovni a je hrdým oficiálnym členom IMAF (International Martial Arts Federation) a World Ribeiro Jiu Jitsu. Po 20 rokoch trénerskej praxe a skúseností zo súťaží na Slovensku a v zahraničí dokáže Akadémia vytvoriť pre svojich zverencov ideálne podmienky pre rozvoj fyzických a psychických atribútov,“ povedal Tomáš Bilišič. 

Medzi aktuálnych úspešných zverencov Tomáša Bilišiča patria Sophia Rozenbergova (jiu – jitsu), Nikolas Kráľ  (jiu – jitsu), Sanyi Román (jiu – jitsu) a Tomáš Gyurkovics (jiu – jitsu). Medzi jeho zverencov v minulosti patril aj Lajoš Klein, rodák z Nových Zámkov a profesionálny bojovník zmiešaných bojových umení, ktorý sa ako prvý Slovák dostal do UFC.

Natália

Prečítajte si všetky články od: Natália Nagyová

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter