report – Otvorenie výstavy Fragmenty tvorivosti

V Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch sa v pondelok 10. októbra konalo slávnostné otvorenie spoločnej výstavy piatich regionálnych umelkýň s názvom Fragmenty tvorivosti.

Autorky výstavy – Andrea Hlavičková, Angelika Klučková, Zuzana Kurucová, Stela Kytková a Zuzana Lencsésová predstavili verejnosti svoje originálne obrazy robené technikou paverpol art. Návštevníci vernisáže mali možnosť prezrieť si vyše tridsať jedinečných obrazov a sôch vytvorených pomocou špeciálneho tekutého lepidla používaného na spájanie textilu, prírodných materiálov, kovov, minerálov, skla a iných látok.

Autorky vo svojej tvorbe pracujú s prírodnými, krajinnými či abstraktnými motívmi. Na plátnach obrazov je možné zbadať i motívy univerzálnych tém ako napr. času, životnej cesty, nádeje, ženskosti, kontrastov, ale i motív človeka vo svete a jeho miesto v ňom. Ako sa zhodli autorky výstavy, za každým jedným obrazom alebo sochou je silný príbeh alebo odkaz a tvorba týchto diel mala na ne silný art terapeutický účinok.

Výstava potrvá do 10. novembra.