report – Nasleduj ma (beseda)

Dňa 2.6. 2022 sa v priestoroch knižnice konala autorská beseda s mladými autorkami píšucimi najmä pre ženské publikum. Michaela Zamari a Baja Dolce medzi ne jednoznačne patria. Do Nových Zámkov zavítali po prvýkrát a veríme, že nie naposledy. Čitateľskému obecenstvu predstavili svoj spoločný titul Nasleduj ma, ktorý reflektuje viaceré témy súčasnej doby. Potešili i jednu z našich verných čitateliek, ktorá sa mohla stať krstnou mamou spomínanej knihy. Okrem širokej verejnosti sa stretnutia zúčastnili i študenti s pani profesorkou Strednej zdravotníckej školy z Nových Zámkov spolu. Veríme, že autorky zaujali a držíme im palce, aby ich spoločná Nasleduj ma tour po Slovensku dopadla podľa ich očakávaní. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s autorkami.

Nasleduj ma – anotácia knihy:
„Bohatý podnikateľ Jason poverí svojho brata nájsť niekoho, kto by mu spravoval siete vo virtuálnom svete, zatiaľ čo on sa plne sústredí na zlepšenie toho skutočného.
Naopak, Lucia z virtuálnej reality uteká, aby zvládala aspoň skutočný svet. Počas úniku naprieč Talianskom jej pomaly dochádzajú financie, a ak niečo nevymyslí, bude sa musieť popasovať s návratom domov. Práve tam sa všetko jej trápenie začalo. Preto, keď si vypočuje cudzí rozhovor o práci snov, nezaváha ani na sekundu. Jasonov brat sa nemieni prehŕňať tisíckami životopisov, a keď mu príde do rany šikovná fotografka Lucia, rozhodne sa šetriť čas aj nervy. Aspoň tie svoje.
Jason mal len jedinú podmienku. Aby túto lukratívnu pozíciu získal muž. Keď sa stretáva s Luciou, šľahá okolo seba blesky a robí všetko preto, aby ju čím skôr poslal tam, odkiaľ prišla. Ona sa však nevzdáva. Je ochotná strpieť aj náladového šéfa a s veľkým sebazaprením opäť vstúpiť do víru sociálnych sietí, len aby si túto prácu udržala.
Najspontánnejšie veci predsa bývajú tie najlepšie a zmena plánov nakoniec prinesie do života Jasona a Lucie nový vietor. Pôjde však o hurikán ničiaci všetko, čoho sa dotkne, alebo o čerstvý vánok, ktorý vyčistí cestu novej úrode?
Dve obľúbené slovenské autorky sa spojili, aby v jedinečnom príbehu premietli, že svet nie je iba čierno-biely, sociálne siete môžu byť peklom, ale zároveň spásou, a pre každú náročnú dušu existuje tá pravá polovička.
V príbehu Nasleduj ma nájdete humor, lásku, vášeň, čarovné momenty a myšlienky, ktoré vám môžu zmeniť život tak ako autorkám a hlavným hrdinom.
Chcete zažiť dobrodružstvo na jedinečnej ceste Srí Lankou, Indiou, Thajskom či Laosom? Tak nasledujte Lucku a Jasona za lepšími zajtrajškami.“

Príspevok od Michaely Zamari na Instagrame – https://www.instagram.com/p/CeThOXpKecd/

Baja Dolce skryla v priestoroch knižnice balíček, ktorý mohla hľadať verejnosť. Našiel sa rýchlosťou svetla – https://www.instagram.com/reel/CeTDSOLOaaY/

Knihy, ktoré si môžete od autoriek požičať v knižnici:
Baja Dolce: Horkosladké esencie, Habibi, Placebo On, Placebo Ja, Placebo My
Michaela Zamari: Rozhodnutie, Posledný džentlmen, Šéf môjho šéfa, Šéfom môjmu šéfovi, Osud nevyjednáva, Nebol si v pláne, Zákulisie samovydávania
Michaela Zamari+Baja Dolce: Nasleduj ma
Michaela Zamari+Baja Dolce+ ďalšie autorky: Azaelov pád

Varovanie: Autorky sú často čítané a málokedy sa niektorý z ich titulov dlhšie ohreje na poličke.

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter