report – Knižnica hostila na konferencii knihovníkov zo Spolku slovenských knihovníkov a knižníc Nitra

Na pôde Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch sa v pondelok 17. októbra konala Krajská konferencia Krajskej pobočky Spolku slovenských knihovníkov a knižníc Nitra. Na konferencii sa zúčastnilo štyridsať knihovníkov, ktorí si spomedzi seba volili nových členov výboru Krajskej pobočky Spolku slovenských knihovníkov a knižníc Nitra.

Novými členmi výboru sa na roky 2023 – 2026 stali Eva Bajanová z Tekovskej knižnice v Leviciach, Eva Ďurčová z Knižnice Józsefa Szinnyeiho v Komárne, Ingrid Jirásková zo Slovenskej poľnohospodárskej knižnice v Nitre, Jana Kurucová z Mestskej knižnice Michala Matunáka v Šuranoch, Renáta Packová z Krajskej knižnice Karola Kmeťka v Nitre, Slavomíra Peťovská z Tribečskej knižnice v Topoľčanoch a Mária Feldinszká z Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch. Novou predsedníčkou sa na roky 2023 – 2026 stala Eva Bajanová z Tekovskej knižnice v Leviciach. Správu o činnosti spolku za ostatné štyri roky predniesla súčasná predsedníčka krajskej pobočky SSKK Nitra Ľubica Červená. Hosťom konferencie bola predsedníčka celonárodnej organizácie SSKK Helena Mlejová, ktorá apelovala na mladých knihovníkov, aby sa stali členmi najstaršej stavovskej knihovníckej organizácie na Slovensku – Spolku slovenských knihovníkov a knižníc (SSKK).

Spolok funguje už viac ako 70 rokov, medzi jeho kľúčové úlohy patrí presadzovanie záujmov knižníc v spoločnosti, organizovanie vzdelávacích podujatí knihovníkov a exkurzií do úspešných knižníc na Slovensku i v zahraničí.