report – Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch opäť privítala Jozefa Banáša

Vo štvrtok 20. októbra privítala Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch už po tretíkrát jedného z najpredávanejších a najprekladanejších slovenských spisovateľov Jozefa Banáša. Autor predstavil  novozámockým čitateľom svoj najnovší román Karneval krýs – príbeh z prašivých čias, ktorý bol len pred troma dňami pokrstený a uvedený do života. Úspešný slovenský autor, ktorý má na konte takmer dve desiatky kníh, porozprával o horúcej novinke, ktorá je voľným pokračovaním jeho nemenej úspešného románu Sezóna potkanov. Novozámockému publiku predstavil aj svoje populárne životopisy o podnikateľovi a sociálnom reformátorovi Tomášovi Baťovi a generálovi Milanovi Rastislavovi Štefánikovi. Jozef Banáš porozprával čitateľom aj o svojich dobrodružných cestách v Tibete, Nepále, Kašmíre, Bhutáne a Altaji, ktoré opisuje vo svojich románoch Kód 1, Kód 7, Kód 9 a Nádherná smrť v Altaji. Po besede nasledovala autogramiáda.

Podujatie podporil Fond na podporu umenia.