Regionálny autor a historik Alexander Strba predstavil v knižnici na besede svoju najnovšiu knihu Novozámocké pamätihodnosti

V stredu 29. novembra sa v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch konala beseda s regionálnym autorom a historikom Alexandrom Strbom, ktorý predstavil svoju najnovšiu knihu Novozámocké pamätihodnosti s podtitulom Sochy a pamätné tabule vo verejnom priestore. Beseda sa konala v maďarskom jazyku a autor na nej priblížil prítomným proces tvorby knihy ako aj osobné zážitky počas dokumentovania pamätihodností v našom meste. Autorom fotografií v knihe bol Ondrej Berta, ktorý prítomným ozrejmil miesta, na ktorých sa jednotlivé pamätihodnosti nachádzajú. Príprava knižnej publikácie bola časovo náročná, nakoľko bolo potrebné vypátrať jednotlivé sochy a pamätné tabule, ktoré sa v niektorých prípadoch museli aj zrenovovať, aby mohli byť použiteľné na fotografiách.

Mravenčia práca, ktorú autor vložil do tejto jedinečnej knižnej publikácie, si zaslúži uznanie a obdiv.

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková