Knižnica otvorila výstavu Andrey Kollárovej s názvom Fantázia v akryle

V pondelok 4. septembra sa v priestoroch spoločenskej sály Knižnice Antona Bernoláka v Nových Zámkoch konalo slávnostné otvorenie výstavy výtvarníčky Andrey Kollárovej s názvom Fantázia v akryle. Návštevníci výstavy majú možnosť pozrieť si 28 akrylových obrazov, na ktorých dominujú rozprávkové, krajinné i zvieracie motívy.  „Vo svojich obrazoch najčastejšie zobrazujem fantáziu, nadprirodzeno, výjavy z rozprávok, fantastické tvory, bosorky, čarodejnice,“ povedala Andrea Kollárová. Vernisážou sprevádzal hudobný hosť klavirista Máté Tóth.

Andrea Kollárová je vyštudovaná žurnalistka, k výtvarnému umeniu inklinovala už od detstva. Zo začiatku sa venovala kresleniu a výrobe handmade dekorácií a sviečok. Neskôr sa venovala kresleniu portrétov. Momentálne v jej tvorbe dominuje maľovanie akrylom.

Výstava bude verejnosti sprístupnená každý pracovný deň od 8:00 h do 16:00 h až do 29. septembra.

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková