Farský vikár Peter Hegyi priblížil žiakom v knižnici posolstvo Veľkej noci

V stredu 28. februára sa v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch – Anton Bernolák Könyvtár, Érsekujvár konala prednáška farského vikára Petra Hegyiho s názvom Veľkonočné sviatky v kresťanskom kalendári. Prednášku zorganizovala knižnica v spolupráci s rímskokatolíckou cirkvou – farnosťou Nové Zámky pri príležitosti Roku kresťanskej kultúry. Na prednáške sa zúčastnili žiaci štvrtého, piateho, šiesteho a siedmeho ročníka Katolíckej spojenej školy. Žiaci sa dozvedeli zaujímavé informácie o historických súvislostiach, ktoré sa týkajú veľkonočných sviatkov. Zúčastneným priblížil aj posolstvo Veľkej noci, ktoré je možné podľa neho nájsť v pokore, láske a službe blížnemu.