Cestovateľská beseda s blogerom a turistickým sprievodcom Ladislavom Barákom

V pondelok 2. októbra sa v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch konala beseda s cestovateľom, blogerom a turistickým sprievodcom Ladislavom Barákom.
Cestovateľská vášeň sa u Ladislava Baráka prejavila už počas vysokoškolských štúdií, keď bol v rámci stáže ERASMUZ na ostrove Malta. V roku 2016 si založil blog s názvom Pobaľ sa ideme s podtitulom cestovateľský blog o nezámožnom cestovaní, na ktorom zdieľa svoje cestovateľské zážitky, tipy a odporúčania. V roku 2019 sa rozhodol s priateľkou dať v práci výpoveď a prebicyklovať celý americký svetadiel, čo im malo trvať 3 roky. Po roku sa však kvôli pandémii COVID-19 museli vrátiť na Slovensko. Počas ročnej cesty nabicyklovali viac ako 16-tisíc km, spoznali Kolumbiu, Strednú Ameriku, 16 štátov v Mexiku a 15 štátov v USA.
Návštevníci besedy mali možnosť sa vďaka jeho fotografiám dozvedieť viac o živote miestnych, ich kultúre, architektúre a zaujímavých prírodných úkazoch. Ladislav Barák v súčasnosti pracuje ako turistický sprievodca v cestovnej kancelárii, kde sa venuje tvorbe zájazdov a sprevádzaniu turistov.