Václav Strejček „z archívu 7 a Maľované na skle po 20. rokoch“

Dňa 10. apríla 2024 sa spoločenská sála Knižnice Antona Bernoláka pri príležitosti konania literárno-dramatického podujatia „z archívu 7 a Maľované na skle po 20. rokoch“ pod taktovkou Václava Strejčeka a Jozefa Palacku naplnila do posledného miesta. Návštevníci pravidelným potleskom a dobrou náladou odmenili organizátorov vydareného podujatia, bohatého na spomienky spred 20. rokoch.
Na úvod si diváci vypočuli skutočný príbeh – rozprávanie Václava Strejčeka o pokuse vystúpiť na Vtáčnik (1346 m) z Bystričan. Stredne náročná túra  trvajúca bežne 2,5 alebo 3,5 hodiny (podľa výberu trasy) sa premenila na 8 hodinové trápenie končiace večer o 20. hodine. To však nebolo všetko, bolo sa treba vrátiť aj domov do Nových Zámkov. Ale nakoniec sa všetko dobre skončilo.
Ďalším bodom programu bola retro spomienka na divadelnú hru Maľované na skle po 20. rokoch za účasti organizátorov Janky Garajovej, režiséra Jozefa Palacku, hudobnej dramaturgičky Magdalény Kissovej, kostymérky Aleny Porubskej, hlavnej postavy Jánošíka, ktorú hral Marián Hrala, čerta, ktorého hrala Veronika Michačová, rozprávača Martina Ferusa a Jozefa Stanka. Hrané živé scénky striedali záznamy z natočeného divadelného predstavenia – premiéry, ktoré uviedlo Divadlo mladých a folklórny súbor Matičiarik pri MO MS v Nových Zámkoch.

Mária Feldinszká, Literárny klub Generácie pri KAB v Nových Zámkoch

DCIM100GOPROGOPR0041.JPG

megaapple

Vestibulum at luctus erat, sit amet placerat lorem. Vivamus porta imperdiet ante. Donec vestibulum consectetur facilisis. Nulla luctus posuere, consequat a turpis sollicitudin vel. Sed pharetra erat et fringilla tristique.

Prečítajte si všetky články od: megaapple