Blíži sa uzávierka súťaže JURÍK očami MLADÝCH

V pondelok 19. júna je uzávierka 1. ročníka celoslovenskej autorskej súťaže s názvom JURÍK očami MLADÝCH. Súťaž je určená pre mladých ľudí od 15 do 25 rokov, ktorí budú tvoriť originálnu poviedku na ľubovoľnú tému. Cieľom súťaže je povzbudiť mladých ľudí v tvorbe literárnych diel podľa vzoru majstrovského pera významného spisovateľa, novinára, politológa a novozámockého rodáka Ľuboša Juríka. Súťaž podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Súťaž je určená pre mladých ľudí, ktorí budú súťažiť vo dvoch vekových kategóriách 15 – 18 rokov a 19 – 25 rokov.  Súťažné poviedky bude hodnotiť odborná komisia v zložení – spisovateľ a novinár Ľubo Olach, prekladateľka, vysokoškolská pedagogička Jitka Rožňová a stredoškolská pedagogička, kurátorka výstav Beáta Nociarová. Poviedky je potrebné doručiť elektronicky do pondelka 19. júna na e-mailovú adresu bibliografia@abkniznica.sk. Vyhodnotenie súťaže sa uskutoční v piatok 29. septembra 2023 v spoločenskej sále knižnice. Víťazné práce budú zverejnené v e-zborníku na webovej stránke knižnice.

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter