Knihovníčka Katina odporúča poéziu pre deti
Lenka Šafranová – Čo by bolo keby


Vtipné básničky nielen pre malých škôlkarov a školákov, ktoré ponúkajú odpovede na nejednu zvedavú otázku. Čo by bolo keby som bol napríklad padajúcou hviezdou alebo smutnou vŕbou? A čo všetko by som tušil, keby som bol stenou a mal uši? Kniha dáva priestor na rozvoj detskej fantázie a umeleckého vcítenia do otázok každodenného života. Originálnu publikáciu dopĺňajú ilustrácie Ľudmily Žoldákovej.

Keby som bol liekom,
liečil by som zláskystrach.
Plachým dodal odvahu,
dôkladne ich prichystal
na lásku až po uši,
ktorú by im bolo vidieť na nose.
Srdcia by som rozbúšil,
rozhojdal ich tam a sem.

Keby som bol liekom,
liečil by som láskou sklamaných.
Ochránil ich pred útekom,
zrušil zábrany.
Nebáli by sa zas zaľúbiť,
postaviť si okrem hlavy
aj to svoje srdce naruby.

Knihovníčka Katka odporúča
Nick Arnold – Miliónový mozog


Aké sú časti mozgu? Kto ich pomenoval a kto ako prvý vôbec mozgy skúmal?
Odpovede na tieto a mnohé iné otázky nájdete v populárno-náučnej knihe od Nicka Arnolda, ktorá je doplnená ilustráciami Tonyho DeSaullesa. Autor sa venuje všetkým dôležitým faktom, ktoré využijete aj na hodine biológie a najmä mladým čitateľom ich predostiera ľahkým a zábavným spôsobom. Okrem histórie operácií a výskumu mozgu sa čitateľ dozvie aj prečo máme sny, ako vznikajú naše pocity a ako lepšie vytrénovať svoju pamäť. Kniha obsahuje plno zaujímavých a vtipných informácií, pokusov, testov a obrázkov, ktoré rozprúdia fantáziu.

3. máj 2024 – Knižnica Antona Bernoláka v Nových Zámkoch – Anton Bernolák Könyvtár, Érsekújvár prijala so smútkom správu o úmrtí Jána Uličianskeho – známeho slovenského spisovateľa, režiséra, dramaturga a vysokoškolského profesora. Ján Uličiansky sa dlhé roky venoval literárnej a rozhlasovej tvorbe pre deti a mládež. Zostali po ňom nezabudnuteľné literárne postavy a príbehy. Mnohé z jeho hodnotných kníh nájdete aj u nás na oddelení rodinnej literatúry. Česť jeho pamiatke!

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková

Zdriaďovateľom knižnice je Nitriansky samosprávny kraj Mesto Nové Zámky InfoLib Fond na podporu kultúry národnostných menšín Fond na podporu umenia Slovenská knižnica pre nevidiacich Mateja Hrebendu v Levoči Knižnično-informačný systém DAWINCI InfoGate Partnerská knižnica Národnej rady SR Sídlo je prístupné podľa štandardov Blind Friendly
Odoberajte Newsletter