V stredu 20. marca sa konalo obľúbené komunitné podujatie pre rodiny s deťmi s názvom Rozprávková streda s vílou Knihomilou. V úvode podujatia sa knihovníčka s deťmi rozprávala o prvom jarnom dni, jarnej rovnodennosti a o zmenách v prírode. Ústrednou témou podujatia bola jar a veľkonočné obdobie. Deti sa dozvedeli zaujímavosti o Veľkej noci a zistili, ako sa veľkonočné sviatky oslavujú v jednotlivých krajinách. Vypočuli si rozprávku o chlapčekovi Tomovi, ktorý trávil veľkonočné sviatky na farme u tety Sofie a strýka Bena z knihy Rozprávky do každého počasia od Enid Blyton. Súčasťou podujatia boli tvorivé dielne, v ktorých si deti vyrábali zajačikov a veľkonočné vajíčka. Na záver si deti urobili kvíz o veľkonočných sviatkoch, v ktorom si otestovali, čo si zapamätali.

Podujatie pripravila knihovníčka Naty. Ďalšia Rozprávková streda s vílou Knihomilou sa bude konať 17. apríla od 16.15 h do 17.15 h.