Víla Knihomila na záver školského roka zobrala deti k moru

V stredu 5. júna sa poslednýkrát v tomto školskom roku konalo obľúbené komunitné podujatie pre rodiny s deťmi s názvom Rozprávková streda s vílou Knihomilou. Tentokrát sme sa s deťmi rozprávali o mori, o živočíchoch žijúcich v mori a pri mori. Pripomenuli sme si, prečo sú moria a oceány pre život na Zemi dôležité, čo ich najviac ohrozuje a ako ich môžeme chrániť. Deti si vypočuli dve rozprávky z prímorského prostredia z knihy Rozprávky do každého počasia od Enid Blyton. Súčasťou podujatia boli tvorivé dielne, v ktorých si deti vyrábali rybičky z papiera. Na záver si deti urobili kvíz, v ktorom si otestovali, čo si zapamätali. Podujatie pripravila knihovníčka Naty.

Slávka

Prečítajte si všetky články od: Slávka Haverlíková