Rozprávková streda v znamení Dňa vody a Dňa Zeme

V stredu 17. apríla sa konalo obľúbené komunitné podujatie pre rodiny s deťmi s názvom Rozprávková streda s vílou Knihomilou. Tentokrát pripravila pre deti zaujímavý program knihovníčka Gizka. Ten sa niesol v znamení Dňa vody a blížiaceho sa Dňa Zeme. Najprv sa knihovníčka s deťmi rozprávala o kolobehu vody, o jej dôležitosti a ochrane. Potom deti nazreli do rozprávkového sveta a spoznali vodníkov z rozprávok Vodníkov hrad a Vodník Kalambus a čertík Bubulo. Súčasťou podujatia boli aj tvorivé dielne, v ktorých si deti vyfarbovali vodníka a vyrobili kvapku z papiera. Na záver sa spoločne naučili básničku o kvapke.

Ďalšia Rozprávková streda s vílou Knihomilou sa bude konať 22. mája od 16.15 h do 17.15 h.