Rozprávková streda s vílou – Sofia a Tekvička

V stredu 15. novembra sa konalo obľúbené komunitné podujatie pre rodiny s deťmi s názvom Rozprávková streda s vílou Knihomilou. Knihovníčka Naty deťom prečítala krásny príbeh o netradičnom priateľstve dievčatka Sofie a jej kamarátky – tekvičky Betky od autorky Pat Zietlow Miller. Príbeh rozpráva o dievčatku, ktoré si obľúbi tekvičku, ktorú jej rodičia kúpili na trhu a plánovali upiecť na večeru. Sofia si však tekvičku obľúbi, dá jej meno a stará sa o ňu, ako o malé dieťatko. Kniha poukazuje na bohatý svet detskej fantázie, potrebu detí starať sa o inú bytosť a citlivým spôsobom otvára témy starnutia a kolobehu života. Súčasťou podujatia boli aj tvorivé dielne, v ktorých si deti vybrali tekvičku, dokreslili jej tvár, dali meno a porozprávali, čo by so svojím novým kamarátom/svojou novou kamarátkou, chceli zažiť. Deti si vypočuli aj pokračovanie príbehu s názvom Sofia a tekvičky idú do školy, v ktorom sa dozvedeli, ako si vypestovať priateľstvo.

Ďalšia Rozprávková streda s vílou Knihomilou sa bude konať 13. decembra od 16.15 h do 17.15 h.