Víťazi súťaže S knihou do neznáma zažili deň plný zábavy v knižnici

Víťazi regionálnej literárno-výtvarnej súťaže S knihou do neznáma zažili v piatok 9. júna deň plný zábavy v Knižnici Antona Bernoláka v Nových Zámkoch. Štvrtáci zo ZŠ J. A. Komenského v Tvrdošovciach mali možnosť bližšie spoznať knižnicu a zúčastniť sa na troch originálnych podujatiach.Prvým podujatím, ktoré pre žiakov pripravila knihovníčka Gizka, bola interaktívna hra, v rámci ktorej si deti vytvárali svoj imaginárny svet. Spoločne si vytvorili svoj vlastný príbeh s postavami a zvieratami, ktorým priradili mená a úlohy. Ponoriť sa do sveta najznámejších Disneyho postavičiek mali žiaci možnosť vďaka knihovníčke Katine. Na podujatí sa deti rozprávali o najobľúbenejších Disney rozprávkach a pripomenuli si sté výročie založenia spoločnosti. Súčasťou podujatia boli aj tvorivé dielne, v ktorých si žiaci vyrobili záložky s motívom Disney. Po stopách Draculu sa žiaci vybrali s knihovníčkou Alčou, vďaka ktorej spoznali tajomný svet upírov. Súčasťou podujatia bola aj súťaž, v ktorej si tímy zmerali svoje sily vo vedomostiach, logike i v angličtine. Okrem možnosti zažiť originálny deň v knižnici, získali víťazi súťaže S knihou do neznáma vecné ceny a bezplatný celoročný zápis pre žiaka a jeho najbližšiu rodinu do knižnice. Druhý ročník literárno- výtvarnej súťaže S knihou do neznáma vyhlási knižnica v septembri.